• Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis” prowadzą zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Solidarni z Aleppo”.

  W poniedziałek, 6 lutego, Turcję i Syrię nawiedziło silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 w skali Richtera. W jego wyniku zawaliły się budynki, tysiące osób zginęło, a jeszcze więcej zostało rannych. 

  Ze względu na trwającą od lat współpracę z franciszkańską parafią św. Franciszka z Asyżu w Aleppo będziemy wspierać mieszkańców Aleppo w Syrii – mówi Tomasz Kopytowski, dyrektor łódzkiej Caritas.

  W najbliższą niedzielę, 12 lutego, we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek w ramach akcji „Solidarni z Aleppo”. Zebrane datki za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Łódzkiej trafią bezpośrednio do Aleppo w Syrii.

  – Gorąco zachęcam do włączenie się do prowadzonej zbiórki – apeluje abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. – Pamiętajmy również o modlitwie za dotkniętych trzęsieniem ziemi oraz tych, którzy niosą im pomoc. Ta pomoc, która idzie z całego świata, idzie do Turcji. Przekierowanie pomocy do Syrii jest bardzo trudne, z różnych względów, właśnie dlatego chciałbym prosić o hojne wsparcie ofiar w Syrii.

  Wpłat tytułem „Solidarni z Aleppo” można dokonywać na stronie internetowej Caritas:

  https://www.caritas.lodz.pl/zbiorki/solidarni-z-aleppo

  oraz w zbiórce na facebookowym profilu łódzkiej Caritas:

  https://www.facebook.com/donate/1571920299978781/

  lub tradycyjnie przelewem na rachunek:
  Caritas Archidiecezji Łódzkiej
  90-507 Łódź, ul. Gdańska 111
  Bank Pekao S.A. V O/Łódź: 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077
  z dopiskiem: „Solidarni z Aleppo”.  foto: Parafia św. Franciszka z Asyżu w Aleppo

  Udostępnij