• News will be here
 • Zawodnicy Pabianickiego Klubu Sztuk Walki AZJA rywalizowali podczas Pucharu Europy Karlovac Open w Chorwacji. Pabianice reprezentowało sześciu sportowców.

  Wśród kadetek młodszych wystartowała Natalia Kowalska, która walczyła w dwóch kategoriach PF (-32 i -37kg) oraz w LC -32kg. W LC debiutowała na międzynarodowym turnieju i wywalczyła brąz, natomiast w PF -32kg udało jej się dojść do finału, pokonując kolejno Włoszkę, Bułgarkę, dwie Chorwatki. Dopiero w finale nieznacznie uległa Bułgarce z Masaru Team, kończąc ze srebrem. W wyższej kategorii pokonała Austriaczkę i Bułgarkę, ale, niestety, w ćwierćfinale przegrała różnicą dwóch punktów z zawodniczką Debreczeni Team z Węgier.

  Wśród kadetów starszych wystartowało trzech zawodników z Pabianic. Pierwszy swoje walki stoczył Krystian Kowalski, który w ćwierćfinale pokonał zdecydowanie Słowaka, ale w półfinale trafił na wyższego prawie o głowę Chorwata i ostatecznie skończył z brązem. Walkę jednak stoczył wyrównaną i nie ułatwił zwycięstwa przeciwnikowi.

  Jako kolejni z kadetów startowali w tej samej kategorii wagowej Mykyta Ocheretianyi oraz Nikodem Zielonka. Dali dobre pojedynki, ale to Mykyta doszedł do półfinału PF -57kg, zdobywając brąz i pokonując po drodze dwóch Włochów i Bułgara.

  Nikodem wygrał przewagą z Chorwatem, następnie po dogrywce jednym punktem z Bułgarem, ale, niestety, w ćwierćfinale też jednym punktem uległ Węgrowi.

  Chłopcy startowali również w niedzielę w LC, gdzie Nikodem, odpadł w pierwszym pojedynku, natomiast Mykyta pokonał najpierw Włocha, następnie Brytyjczyka, ale w ćwierćfinale uległ Węgrowi, który ostatecznie wygrał całą kategorię.

  Wśród juniorek reprezentowały nas Daria Ocheretiana i Julia Śmiałkowska, które nie osiągnęły strefy medalowej, co nie zmienia faktu, że dały z siebie, ile mogły w pojedynkach.

  Udostępnij