• News will be here
 • Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie naszego województwa kradli butle z gazem. Ich łupem padł towar m.in. z Konstantynowa Łódzkiego.

  Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Łodzi prowadzili czynności mające na celu ustalenie sprawców kradzieży butli z gazem.

  Z informacji policjantów wynikało, że osoby poruszające się bordowym renault na początku lutego ukradli butle z gazem na jednej ze stacji benzynowej przy ul. Dąbrowskiego. Po kilku dniach dokonali kradzieży na kolejnej stacji przy ulicy Kusocińskiego. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu, analizie monitoringu i dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego bardzo szybko wytypowaliśmy sprawców – mówi mł. asp. Kamila Sowińska z łódzkiej policji.

  8 lutego podczas obserwacji łódzkich stacji benzynowych mundurowi zlokalizowali samochód, którym poruszali się sprawcy kradzieży.

  42-latek oraz jego 26-letni kompan nie kryli zdziwienia. Okazało się, że zatrzymani w ciągu kilku miesięcy skradli butle gazowe również na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, Konstantynowa Łódzkiego, Tomaszowa Mazowieckiego oraz w Sulejowie. Ich łupem padło 185 butli z gazem o wartości ponad 50.000 złotych – dodaje funkcjonariuszka.

  Jeden z podejrzanych odpowie za dokonanie sześciu kradzieży z włamaniem, natomiast jego kompan za pomoc przy jednym procederze przestępczym. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  Obecnie śledczy z VIII Komisariatu Policji w Łodzi prowadzą czynności zmierzające do ustalenia, czy zatrzymani nie dopuścili się większej liczby podobnych czynów. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

  foto: policja

  Udostępnij