• Miasto przy współpracy z Pabianickim Towarzystwem Cyklistów  złożyło wniosek o dofinansowanie w wysokości 300 tys. zł na remont boiska treningowego PTC przy ul. Sempołowskiej.

  Aby to ogłosić, na terenie boiska PTC przy ul. Sempołowskiej odbyła się dzisiaj (15 lutego) konferencja prasowa. Zgromadzili się na niej prezydent Grzegorz Mackiewicz, prezes Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów Dariusz Kopa oraz Agnieszka Lewera, główny specjalista ds. sportu i funduszy zewnętrznych w wydziale edukacji, kultury i sportu UM.

  Obiekt, na którym się znajdujemy, jest obiektem dużym i potrzebuje dofinansowania. Udało nam się wyremontować jedno z boisk, inne oświetlić, w ostatnim czasie powstała też wielofunkcyjna hala sportowa. Niestety, nie otrzymaliśmy dofinansowania na budowę basenów zewnętrznych. Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze powrócić do tego tematu i stosowne środki pozyskać – zaczął dzisiejszy briefing prezydent Grzegorz Mackiewicz. – Piłka nożna kobiet w klubie rozwija się bardzo prężnie. W związku z tym wspólnie z PTC zdecydowaliśmy się wystartować w programie ogłoszonym przez marszałka województwa łódzkiego na wsparcie infrastruktury sportowej. Tak jak stadion Włókniarza zdobył ostatnio nowe oblicze, tak chcielibyśmy odświeżyć i dostosować do potrzeb również ten obiekt przy ulicy Sempołowskiej. Czekamy na rozstrzygnięcie, ale jestem dobrej myśli, klub i jego działacze są zdeterminowani, by walczyć o ten projekt i nas w tym temacie wspierać. Naszym marzeniem byłoby, by te działania i inwestycje, o których mówimy, zrobić między sezonami, czyli latem, gdy drużyny mają przerwę.

  Wniosek o dotację z programu „Infrastruktura sportowa Plus”, który ogłosił zarząd województwa łódzkiego, wynosi 300 tys. zł. Wkład własny miasta to 75 tys. zł. Nowy obiekt spełniałby wytyczne do rozgrywania meczów II ligi przez piłkarki PTC.

  Zakres planowanych prac obejmuje modernizację i doposażenie boiska, a konkretnie:

  • remont trawiastej płyty (piaskowanie, głębokie spulchnienie podłoża i dosiew murawy, startowe nawożenie mineralne, oprysk, wałowanie płyty boiska),

  • zakup kompletnego systemu automatycznego nawadniania murawy (24 zraszacze rotacyjne na płycie i wokół),

  • dostawę i montaż wyposażenia, czyli piłkochwytów za bramkami, elektronicznej tablicy wyników sportowych i nagłośnienia (głośniki, mikrofony, mikser, odtwarzacz),

  • wymianę ogrodzenia (nowe panele ogrodzeniowe na dł. 445 m),

  • montaż monitoringu na stadionie (kamery, rejestrator z bezprzewodowym systemem przesyłu i archiwizowaniem obrazu).

  W kwocie 375 tys. nie jest możliwy remont trybun, który byłby dużym przedsięwzięciem.

  Chcielibyśmy ten obiekt przywracać do dawnej świetności. Nie uda się to bez wsparcia mieszkańców i uszanowania naszej pracy. Nasze wiaty dla zawodniczek rezerwowych przetrwały miesiąc, później zostały zdemolowane. Apelujemy do pabianiczan: robimy to dla Was, żebyście mogli trenować i obserwować zmagania sportowców w dobrych warunkach. Nie róbmy tutaj imprez, nie spotykajmy się na boisku, bo to jest obiekt sportowy, a nie rozrywkowy – dodał na koniec prezydent.

  Udostępnij