• Pawilon zwierząt nocnych i nowoczesna motylarnia – to główne inwestycje, jakie przygotowało Orientarium ZOO Łódź na najbliższy sezon. Pierwsza z atrakcji ma być gotowa jeszcze przed majówką.

    Pierwszy otworzy się budynek, w którym będzie można podziwiać zwierzęta prowadzące nocny tryb życia. – Wiele gatunków jest aktywnych głownie nocą, a my chcemy pokazać je naszym gościom – mówi Tomasz Jóźwik, wiceprezes Orientarium Zoo Łódź. – Cały pawilon będzie miał odwróconą dobę i odpowiednie wyciemnienia – tak, by nasi goście swobodnie mogli obserwować gatunki, które do tej pory nie były zbyt aktywne.

    Jakie zwierzęta nocne pojawią się w tym miejscu? Przede wszystkim będą to nietoperze (karolia okularowa i rudawka nilowa), ale swoje miejsce znajdą tu też pancerniki, binturong, jeżatki afrykańskie, kitanki lisie, kanguroszczury, ślepowrony czy galago. Całość pawilonu zostanie zaaranżowana na nocne pomieszczenia. Miejsce zyska skalne przestrzenie i odpowiednie światło, które stworzy wrażenie niebieskiej poświaty. – Całość wyciemniamy tak, żeby nawet w trakcie wchodzenia i wychodzenia gości z pawilonu – do środka wpadało jak najmniej dziennego światła. Będzie to prawdziwie mroczne miejsce. Na zewnątrz do wejścia będą zachęcały sowy – dodaje Jóźwik.

    Przed wakacjami na terenie Orientarium pojawi się także nowoczesna konstrukcja – namiot sferyczny o powierzchni ponad 150 m/kw! Wchodząc do tej największej w Polsce motylarni od razu znajdziemy się w egzotycznym klimacie. Wśród bujnej roślinności pojawi się kilkadziesiąt gatunków tropikalnych motyli. – To będzie atrakcja sezonowa, motylarnia pojawi się u nas w czerwcu i zostanie niemalże do końca września – mówi Jóźwik – Pojawią się tu też oczywiście inkubatory z poczwarkami, dzięki czemu będzie można zaobserwować przepoczwarzenie się poczwarki w motyla. Sam namiot ma być wysoki na 8 metrów, a jego kopuła ma mieć odpowiednie prześwity, które będą zapewniały dostęp do naturalnego światła słonecznego.

    Nowe atrakcje w Orientarium ZOO Łódź mają być dostępne w ramach biletu wstępu.

    Udostępnij