• Funkcjonariuszka, wykazując się ogromną czujnością i będąc w czasie wolnym od służby, wskazała poszukiwanego mężczyznę, który został zatrzymany przez patrol policji.

    Do zdarzenia doszło w czwartek, 23 lutego, w Chechle Pierwszym. Policjantka z wydziału ruchu drogowego pabianickiej komendy w czasie wolnym od służby zauważyła volkswagena na znanych jej numerach rejestracyjnych, który  był nieprawidłowo zaparkowany przy drodze wojewódzkiej.

    Posterunkowa Natalia Grzanka skojarzyła, że pojazdem tym porusza się poszukiwany mężczyzna. O czym powiadomiła dyżurnego jednostki. Koledzy udzielili jej wsparcia przy zatrzymaniu.

    Na siedzeniu kierowcy spał mężczyzna. Po wylegitymowaniu potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszki. Był to 51-letni pabianiczanin poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się także, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

     Pabianiczanin został zatrzymany w policyjnym areszcie, skąd został przewieziony do aresztu śledczego. Odpowie także za wykroczenie.

    Udostępnij