• Straż miejska rozpoczyna zbiórkę na rzecz mieszkańców Ukrainy znajdujących się na terenach objętych działaniami wojennymi.

  W sobotę, 25 lutego, pabianiccy strażnicy miejscy uczestniczyli  w spotkaniu Stowarzyszenia KBŻ WPD „Czerwone Berety” oraz Stowarzyszenia Służb Antyterrorystycznych „Izer”.

  Podczas spotkania omówione były działania, jakie prowadzą jednostki w kierunku edukacji, prowadzonych szkoleń z tematu obronności, zapobieganiu sytuacjom kryzysowym wynikających z konfliktów zbrojnych, zagrożeń terrorystycznych oraz ewentualnej współpracy między podmiotami. Głównym tematem była wojna na Ukrainie i możliwość podejmowania działań mających na celu pomoc dla ludności cywilnej – mówi Tomasz Makrocki, komendant SM.

  Należy podkreślić, że wszystkie działania, jak i również organizacja i transport darów, prowadzone są przez byłych żołnierzy i funkcjonariuszy jednostek specjalnych charytatywnie. W takcie rozmów z członkami stowarzyszeń nasza straż zadeklarowała swoją pomoc.

  Zbiórka dla ofiar wojny rozpocznie się 1 marca. Najbardziej potrzebne są: ciepłe koce, ręczniki, środki czystości i higieny osobistej, długoterminowa żywność, środki opatrunkowe, pieluchy, pampersy oraz zabawki dla najmłodszych.

  Osoby, które chcą pomóc, mogą przynosić dary do siedziby straży miejskiej przy ul. Narutowicza 33 w godz. 6.00 – 22.00. Dodatkowo w miasto wyruszy „strażnicza szafa”, która będzie czekała:

  – 7 marca w godz. 17.00 – 18.30 na ul. 20 Stycznia 9/13 (parking SP nr 16),

  – 14 marca w godz. 16.00 – 17.30 na ul. Smugowej 31 (parking przed Biedronką),

  – 21 marca w godz. 16.00 – 17.30 na ul. Łaskiej 94 (parking od ulicy).

  foto: SM

  Udostępnij