• Kałuże i błoto – to obraz terenu prowadzącego do wejścia na Lewityn, gdy tylko spadnie deszcz. Stowarzyszenie „Pracownia Pomysłów” postanowiło interweniować w tej sprawie.

    Opisywany problem dotyczy wejścia na teren ośrodka od strony marketu Carrefour. Z uwagi na znajdujący się przy sklepie parking z licznymi miejscami postojowymi, wielu pabianiczan korzysta właśnie z niego. To wejście jest także najbliższe dla tych, którzy chcieliby dotrzeć na Lewityn komunikacją miejską.

    To najchętniej wybierane wejście na Lewityn, z którego niezależnie od pory roku korzysta wielu pabianiczan. Chęć przejścia suchą stopą na teren ośrodka nie wydaje się wygórowanym oczekiwaniem. Mam głęboką nadzieję, że w rozsądnym czasie uda się rozwiązać ten problem, ku uciesze nas wszystkich – mówi Gracjan A. Majewski, lider stowarzyszenia.

    Stowarzyszenie wniosło do dyrektora MOSIR-u Piotra Adamskiego petycję w sprawie podjęcia starań o utwardzenie nawierzchni prowadzącej do wejścia na teren Lewitynu od strony ul. Popławskiej. W tej chwili to pas grząskiej ziemi, która zmienia się w błoto przy każdym deszczu.

    foto: stowarzyszenie

    Udostępnij