• News will be here
 • Pabianicka Konfederacja złożyła wniosek do Urzędu Miejskiego w Pabianicach o wsparcie przy usunięciu obraźliwych napisów ze sfery publicznej, które nawołują do nienawiści na tle narodowościowym.

  Napisy te zostały zauważone w okolicach siedziby Straży Miejskiej oraz na ścianie budynku, w którym znajduje się dyskont Netto przy ul. Zamkowej.

  Treść napisów sprowadza się do wyzywania od „polskich świń” oraz pejoratywnego stwierdzenia „skąd pochodzą Polacy”, nawiązując do Niemców oraz świń.

  Obraźliwe napisy przy dyskoncie Netto zostały już usunięte, natomiast napisy na elewacji budynku nieopodal siedziby Straży Miejskiej nadal są widoczne.

  Tak haniebne hasła powinny zniknąć z Pabianic jak najszybciej – komentuje Artur Komoter, Lider Konfederacji w Pabianicach. – Nie wiemy, czy to wszystko jest w ramach głupiego żartu, czy celowej prowokacji. Bez względu na motyw namalowania tych napisów Miasto musi się zaangażować w natychmiastowe doprowadzenie do usunięcia tych napisów oraz powiadomić organy ścigania w celu ustalenia sprawców namalowania tychże haseł.

  Beznadziejne napisy przy Netto zostały usunięte. Tuż przed tym działacze środowiska narodowego w Pabianicach tymczasowo zamazali hasła. Do usunięcia pozostają teraz napisy znajdujące się w okolicach siedziby Straży Miejskiej.

  Udostępnij