• Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, strażacy zawodowi, ochotnicy z OSP Pabianice i OSP Chechło oraz policjanci wzięli udział w ćwiczeniach, jakie odbyły się we wtorek, 28 lutego, w Pabianickim Centrum Medycznym. Zorganizowano je, aby sprawdzić koordynację i współpracę służb na wypadek realnego zagrożenia oraz w celu podnoszenia kwalifikacji.

    Najpierw w oddziale dziecięcym szpitala „wybuchł” pożar. Trzeba było ewakuować zarówno małych pacjentów, jak i dorosłych. Tym, którzy wymagali pomocy udzielono jej w szpitalnym oddziale ratunkowym.

    Gdy personel medyczny zajmował się poszkodowanymi, koło szpitala Renault Trafic „uderzyło” w drzewo. Straż pożarna i zespół ratownictwa medycznego wspólnie prowadzili reanimację jadącego samochodem mężczyzny (bezskuteczną). Obrażeń doznali pasażerka oraz kierowca pojazdu. Nie zagrażały one jednak życiu. Poszkodowanych zabrano do SOR.

    – Tego typu ćwiczenia pozwalają na zapoznanie się z obiektem i ukazują szczególne miejsca, co w przypadku realnego zagrożenia w znaczący sposób ułatwia podejmowanie skutecznych działań ratowniczych – podsumowuje ćwiczenia st. kpt. Michał Kuśmirowski z Komendy Powiatowej PSP w Pabianicach.

    Udostępnij