• W nocy z 4 na 5 marca funkcjonariusze pabianickiej jednostki zatrzymali młodego mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Grozi mu kara nawet 3 lat więzienia.

    W niedzielę, 5 marca, około godz. 1.40 policjanci z pabianickiej patrolówki zauważyli młodego mężczyznę, który mógł potrzebować pomocy. 22-latek samotnie szedł ulicą Grota Roweckiego, a jego zachowanie wskazywało na to, że może być nietrzeźwy.

    Temperatury w nocy w dalszym ciągu niskie, co może zagrażać życiu i zdrowiu. Stąd szybka reakcja funkcjonariuszy, którzy natychmiast zatrzymali radiowóz i podeszli do mężczyzny – mówi sierż. szt. Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy. – 22-letni pabianiczanin był wyraźnie zdenerwowany. Nielogicznie odpowiadał na zadawane pytania. Funkcjonariusze zapytali go wprost, czy posiada przy sobie środki odurzające. Mężczyzna nie zaprzeczył. Przyznał, że jest pod wpływem marihuany oraz że w podręcznej torebce ma dilerki. Mundurowi w czasie kontroli osobistej zabezpieczyli dwa woreczki, a w nich niespełna 3 gramy środków odurzających.

    W zawiniątkach znajdował się zielony susz. Badania testerem narkotykowym potwierdziły, że jest to marihuana.

    Mężczyzna został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

    Udostępnij