• Emerytowany dyżurny pabianickiej komendy wraz z pracownikiem myjni samochodowej ujęli nietrzeźwego kierowcę. 44-latek wsiadł za kierownicę mimo cofniętych uprawnień.

    W czwartek, 2 marca, tuż przed godz. 17.00 na myjnię samochodową przy ul. Łaskiej podjechał volkswagen touran. Za kierownicą siedział 44-letni mieszkaniec Pabianic. Zaparkował swój samochód i podszedł do maszyny rozmieniającej pieniądze. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenie u pracowników stacji i emerytowanego funkcjonariusza.

    Były policjant, który w lutym 2021 roku przeszedł na emeryturę po ponad 28 latach służby, podszedł do mężczyzny i wyczuł od niego alkohol. Gdy 44-latek zorientował się, że wyszło na jaw, że jest nietrzeźwy, zaczął się awanturować. Widząc zdecydowaną reakcję świadka, mężczyzna zaczął uciekać w kierunku dworca kolejowego. Ostatecznie został ujęty przez emerytowanego policjanta oraz kierownika myjni samochodowej. Na miejsce wezwano patrol policji relacjonuje sierż. szt. Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy.

    44-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Ponadto pabianiczanin posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Za swoje lekkomyślne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

    foto: policja

    Udostępnij