• News will be here
 • Pabianickie Centrum Medyczne ogłosiło przetarg na budynek przy ul. Wileńskiej 61, w którym do 2018 roku znajdowała się Przychodnia Rejonowa nr 1. 

  Powierzchnia całej działki wynosi 3500 m2, a dwukondygnacyjnego budynku – 1353 m2, Są w nim wszystkie przyłącza, m. in. elektryczne, kanalizacyjne, telefoniczne i ciepłownicze (ogrzewano go ciepłem z miejskiej sieci).

  Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 2 miliony złotych. Przetarg odbędzie się 17 marca o godz. 12.00 w małej sali konferencyjnej szpitala. Potencjalni kupcy mogą składać oferty do końca przyszłego tygodnia.

  Działalność medyczna pod powyższym adresem została zakończona ponad 4 lata temu. W grudniu 2108 roku przychodnię przeniesiono do nowych, wyremontowanych pomieszczeń w szpitalu. Od tego czasu budynek stoi niezagospodarowany.

  Początkowo Pabianickie Centrum Medyczne próbowało go wynająć, ale bezskutecznie. Niestety, nie powiódł się również plan wyremontowania znajdujących się przy ul. Wileńskiej 61 pomieszczeń, bo oferty, które wpłynęły na przetarg (ogłoszony przez spółkę we wrześniu 2021 roku) przekraczały kwotę, jaką dysponował na ten cel PCM.

  Nieruchomość znajduje się na dużym osiedlu i choćby ze względu na lokalizację ma potencjał. Liczymy, że znajdzie się inwestor z interesującym pomysłem, jak go wykorzystać. Natomiast uzyskane ze sprzedaży środki w całości zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne w naszym szpitalu – mówi Witold Olszewski, prezes Pabianickiego Centrum Medycznego.

  Udostępnij