• Współpraca łódzkich kryminalnych z pabianicką policją zaowocowała zatrzymaniem grupy osób podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z mieszkań w Konstantynowie Łódzkim.

  28 lutego kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi prowadzili działania na terenie powiatu pabianickiego. Podczas obserwacji bloku wielorodzinnego przy ul. Piłsudskiego w Konstantynowie Łódzkim zauważyli trzech mężczyzn pospiesznie wsiadających do opla vectry.

  Dotychczasowe ustalenia policjantów wskazywały na to, że może to być grupa dokonująca włamań do mieszkań na terenie województwa łódzkiego. Policjanci, chcąc sprawdzić powód dziwnego zachowania się mężczyzn, niezwłocznie ruszyli za odjeżdżającym w kierunku Łodzi oplem – mówi sierż. szt. Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy. – W tym czasie dyżurny pabianickiej jednostki przekazał funkcjonariuszom informację o włamaniu do jednego z mieszkań w Konstantynowie. Okazało się, że lokal znajduje na tej samej ulicy, z której odjechali obserwowani.  Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd, którym poruszała się podejrzana grupa.

  Policjanci wylegitymowali kierowcę i pasażerów, a następnie przeszukali samochód. W trakcie tych czynności zabezpieczyli znaczną sumę pieniędzy oraz torebkę z biżuterią. W pojeździe odnaleźli również przedmioty i narzędzia, które mogły im służyć do dokonywania włamań.

  Mężczyźni zostali zatrzymani. Jak się okazało, byli to obywatele Gruzji w wieku od 22 do 34 lat.  Podczas przeszukań miejsca ich zamieszkania mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów oraz zabezpieczyli kolejne mogące służyć do popełniania przestępstw. W mieszkaniu zatrzymano również 20-letniego mężczyznę, który może mieć związek ze sprawą – dodaje funkcjonariuszka.

  Wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

  Po zakończeniu czynności przekazano mężczyzn funkcjonariuszom Straży Granicznej. Sprawa jest rozwojowa.

  foto: policja

  Udostępnij