• Choreografka Beata Stasiak pochwaliła się nam ostatnimi sukcesami swoich tancerzy.

  Okres przestoju covidowego tancerze z MDK mają za sobą.

  – Ruszyliśmy „z kopyta” i na nowo słychać o nas w Polsce. Zaczęło się od zawodów w Łodzi, gdzie na Konfrontacjach Tanecznych zdobyliśmy: Connector 3. miejsce w młodszej kategorii 12-15 lat, a Clas(sis) w starszej 2. miejsce – mówi Beata Stasiak i dodaje: – Warto wspomnieć, że jest to młoda stażem ekipa, której ciekawą i wymagającą choreografię ułożyła Honorata Stasiak.

  Następne były Kielce i tam tancerzom z Pabianic udało się zgarnąć: 3. miejsce Clas(sis), a 1. miejsce Flunky. Dodatkowo Honorata Stasiak zajęła 2. miejsce solo w starszej kategorii, natomiast Alicja Ciemnoczołowska i Maja Berlińska z około 100 osób w kategorii solo 12-15 zakwalifikowały się do najlepszej ósemki zawodów.

  – Ostatni weekend spędziliśmy na konkursie „Ostrowski Styl” w Ostrowi Mazowieckiej. Są to prestiżowe i mocno obsadzone w tancerzy z całej Polski zawody. Jury w składzie: Monika ŻUREK Łaskarzewska, Maciej SHEVA Mołdoch, Magdalena Maj, podniosło rangę wydarzenia zdecydowanie – opowiada Beata Stasiak. – Zespołowo bezkonkurencyjna okazała się ekipa Flunky, która zajęła 1. miejsce w kategorii 16+. Oprócz tego pierwsze zawody w debiutach zaliczył zespół Blank Page i zajął 4. miejsce.

  Jeżeli konkurs składa się z kategorii solo, to nie może w nim zabraknąć Ganeszu…

  – I tak w grupie 100 tancerzy do 11 lat startowała Lena Kaszczyk i dotarła do najlepszej ósemki, co jest jej najważniejszym sukcesem. Bartosz Stasiak znalazł się w najlepszej „16” zawodów, a Eryk Faber zaliczył TOP 8 – dodaje choreografka. – Zatrzymam się na chwilę przy Eryku. Od kilku lat dba o własny rozwój, bez przerwy szkoląc się na warsztatach, obozach. Podejmuje wiele samodzielnych działań i słychać o nim na każdych zawodach, w których bierze udział. Jego pasja i zaangażowanie zazwyczaj kończą się miejscem na podium. Znajduje się obecnie wśród najlepszych w swojej kategorii wiekowej w Polsce.

  Brawo tancerze!

  foto: Bartosz Kruk i AmatorskieFoty

  Udostępnij