• Dzisiaj, 13 marca, przed halą sportową przy ul. Grabowej 41 odbyła się konferencja prasowa powiatowych i miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

  W deszczowe popołudnie przed halą przy Szkole Podstawowej nr 13 zgromadzili się działacze Prawa i Sprawiedliwości. Tematem briefingu było wsparcie rządowe dla inwestycji w mieście, m.in. dofinansowania do budowy obiektów sportowych czy remontów dróg. 

  Stoimy przed halą, na którą miasto dostało 4 miliony złotych wsparcia. To nie jedyna inwestycja, która otrzymała dofinansowanie w Pabianicach. Dzięki naszym staraniom Pabianice są cały czas wspierane, środki dla naszego miasta cały czas płyną – powiedział senator Maciej Łuczak.

  Poseł Marek Matuszewski dodał: – Rządowi Prawa i Sprawiedliwości, mimo pandemii, mimo wojny, udaje się prowadzić finanse w sposób prawidłowy. Mamy obniżki podatków, chociażby PIT czy CIT. Mamy na okres przejściowy obniżki akcyzy, VAT-u dla przedsiębiorców, dla mieszkańców, którzy korzystają z mediów. Czasy są ciężkie, ale my cały czas robimy dobrą politykę gospodarczą. Bardzo dużo inwestycji, jak ta, przy której dziś się znajdujemy. Dalej będziemy w odpowiedni sposób rządzić, przygotowujemy bardzo dobry program na wybory, dotrzymujemy słowa. Gdy do władzy wróci opozycja, to będzie tylko gorzej. My, jako Prawo i Sprawiedliwość, gwarantujemy stabilizację i rozwój.

  Przypomnijmy: prace na terenie hali zakończyły się pod koniec stycznia. Wymiary obiektu (45,4 m x 26 m) pozwoliły na wyznaczenie pełnowymiarowych boisk do piłki ręcznej, futsalu, koszykówki, siatkówki i badmintona. Hala kosztowała 8,2 mln zł. Środki na tę inwestycję pochodziły z budżetu miasta oraz ze źródeł zewnętrznych, tj.  RFIL oraz Sportowej Polski – Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2022r.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. Przepraszam, ale co wspólnego mają przedsiębiorcy, CIT do nowej hali przed którą stoją miejskie struktury PiS nic nie robiących, a raczej przeszkadzających,…no chyba że idą wybory i trzeba się pokazać….

  Możliwość komentowania została wyłączona.