• Rzgowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w niedzielę, 12 marca, w Rzgowie. W jego wyniku śmierć poniosła 73-letnia pabianiczanka.

  W niedzielę,12 marca, około godz. 11.30 w Rzgowie na drodze krajowej 91 na skrzyżowaniu ul. Katowickiej z Tuszyńską doszło do tragicznego wypadku. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy znajdowali się na miejscu, wynika, że 76-letni mieszkaniec Pabianic kierujący hondą civic nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej i wjechał na skrzyżowanie, doprowadzając do zderzenia z citroenem, którym kierował 67-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego.

  W wyniku zdarzenia pasażerka hondy, 73-letnia pabianiczanka, zmarła po kilku godzinach w szpitalu. Na miejscu pracowali przez kilka godzin policjanci, zabezpieczając miejsce wypadku, przesłuchiwali świadków, wykonywali oględziny. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają rzgowscy policjanci pod nadzorem prokuratora – mówi mł. asp. Aneta Kotynia, oficer prasowy KPP Łódź-Wschód. – Apelujemy o ostrożność i szczególną uwagę na drodze, zwłaszcza podczas wykonywania wszelkich manewrów. Kierowcy powinni uważnie obserwować otoczenie pojazdu. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. 

  Na nitce prowadzącej w kierunku Łodzi  do godz. 13.00 występowały  utrudnienia w ruchu. Droga była przejezdna tylko jednym pasem. Na miejscu pracowało 5 zastępów straży pożarnej i 3 ekipy pogotowia ratunkowego. W pobliżu miejsca zdarzenia wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

  foto: OSP Rzgów

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  Możliwość komentowania została wyłączona.