• W zeszłym tygodniu przestępcy wykorzystali zaufanie 80-latka z Pabianic. Mężczyzna został oszukany metodą „na policjanta” i stracił oszczędności swojego życia.

  W czwartek, 9 marca, około godz. 10.00 na telefon stacjonarny 80-latka zadzwonił mężczyzna z informacją, że jest mudurowym z tutejszej komendy. Poinformował go, że policja jest w trakcie rozpracowywania sprawy dotyczącej oszustw.

  Fałszywy policjant kazał seniorowi wypłacić z konta bankowego gotówkę. Starszy pan uwierzył w historię opowiadaną przez nieprawdziwego funkcjonariusza i pojechał pobrać pieniądze. Początkowo wypłacił 2000 zł, jednakże oszust polecił mu wyciągnąć więcej gotówki. Senior ponownie udał się do banku, skąd pobrał wszystkie oszczędności z konta. Następnie przekazał te pieniądze w ustalonym wcześniej miejscu nieznajomemu mężczyźnie. Dopiero po fakcie zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Sprawę zgłosił nam wczoraj – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

  Funkcjonariusze przypominają, że oszuści wykorzystują zaufanie do instytucji państwowych i często podają się za ich pracowników lub funkcjonariuszy. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki upewnijmy się, że dana osoba jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje. Policjanci nie proszą o przekazanie pieniędzy bądź innych wartościowych przedmiotów, aby złapać przestępców i nie informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie czynnościach.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *