• Miłość to jedno z ważniejszych uczuć. Towarzyszy nam przez całe życie. Wielu marzy o małżeństwie, które będzie trwało pięćdziesiąt, sześćdziesiąt lat… Dzięki któremu będzie można świętować kolejne jubileusze i opowiadać z dumą o swoim uczuciu kolejnym pokoleniom.

  W Pabianicach mamy takie pary! I właśnie one zostały 15 marca uhonorowane w Urzędzie Stanu Cywilnego. Odznaczonych specjalnymi medalami zostało 14 par. Najwięcej, bo 9 z nich, obchodziło 50. rocznicę ślubu. 2 małżeństwa to jubilaci z 55-letnim stażem, 2 mają za sobą już 60 lat wspólnego życia, a 65-letnia miłość jest zasługą tylko jednego z małżeństw.

  Uroczyste przyznanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie odbyło się w Urzędzie Stanu Cywilnego pod przewodnictwem kierownik Marii Klonowskiej. Zostały wyróżnione następujące pary jubilatów: Henryka i Czesław Kilańczykowie (65 lat razem), Henryka i Jerzy Mamrotowie, Irena i Ryszard Mikulscy (jubilaci powiedzieli sobie sakramentalne „tak” 60 lat temu), Anna i Grzegorz Kazimierczakowie oraz Janina i Stanisław Skibowie (55 lat małżeństwa), Maria i Stanisław Adamczykowie, Leokadia i Mieczysław Bieleccy, Barbara i Ryszard Błochowie, Elżbieta i Jerzy Budzałkowie, Barbara i Józef Furmańscy, Maria i Krzysztof Hankowie, Teresa i Piotr Olenderkowie, Jolanta i Andrzej Plewińscy oraz Jadwiga i Janusz Płócienniczakowie („złoci” jubilaci – 50 lat małżeństwa).

  W uroczystym wydarzeniu brały udział władze miasta: prezydent Grzegorz Mackiewicz oraz wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek.

  Na chwilę przed uroczystym odznaczeniem jubilatów Maria Klonowska oznajmiła: – Szanowni jubilaci, minęło pół wieku od chwili, kiedy po raz pierwszy wstąpiliście w nowy okres w waszym życiu. I oto dziś jesteście tutaj, aby przyjąć z rąk prezydenta miasta Pabianic medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Dzisiejsza uroczystość jest dowodem należytego wypełniania nałożonych na was wtedy obowiązków oraz doceniania tego, co stanowi w życiu wartość najwyższą – uczucie trwałej miłości i prawdziwej przyjaźni. Pozwólcie, szanowni jubilaci, że jako kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Pabianicach, złożę Wam w dniu dzisiejszym życzenia nieco odmienne od tych, które składano wam przed pięćdziesięciu laty. Życzę wam, szanowni małżonkowie, jeszcze wielu radosnych, słonecznych dni w życiu oraz doczekania w jak najlepszym zdrowiu następnej jubileuszowej uroczystości.

  Po tych słowach prezydent miasta dokonał aktu dekoracji jubilatów symbolicznymi medalami.

  foto: red.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *