• News will be here
 • Koalicja Obywatelska chce pomóc polskim firmom, żeby przedsiębiorcy mogli mieć uczciwe warunki rozwoju i konkurencji.

  Państwo polskie powinno pomagać, a nie przeszkadzać. Dlatego Koalicja Obywatelska przygotowała pięć filarów dla przedsiębiorców. Przede wszystkim chodzi o płacenie podatku, dopiero wtedy gdy dostaje się przelew z faktury, którą się wystawiło. Teraz płaci się podatek od razu, czyli w chwili, gdy wystawia się fakturę.

    Kolejnym bardzo dużym udogodnieniem dla przedsiębiorców z mikroprzedsiębiorstw ma być całkowite przejęcie przez ZUS wypłat chorobowego dla pracowników – przekonuje Adrian Beton.

   To małe firmy, które mają zatrudnionych do dziewięciu osób. Teraz płacą chorobowe pracownikowi przez pierwsze 33 dni zwolnienia, a potem ten obowiązek przejmuje ZUS.

    Chcemy – mówią koalicjanci – żeby ten obowiązek od pierwszego dnia choroby przejął  ZUS.

   W planach mają przekształcenie Urzędów Skarbowych w Centra Obsługi Podatnika. Skarbówki mają pomagać wywiązać się z zobowiązań finansowych, a nie wychodzić z założenia, że przedsiębiorca to ktoś podejrzany…

  Dziś obawa nieuzasadnionych kontroli utrudnia życie przedsiębiorcom powiedział Grzegorz Rechciński.

  Kolejna ulga miałaby się pojawić w składce zdrowotnej.

  Trzeba zmienić zasady płacenia składki zdrowotnej. Dziś płaci się nie tylko od dochodu z podstawowej działalności, ale też na przykład od sprzedaży samochodu wyjaśnia Monika Pawlak-Szpotan.

  W planach jest odstąpienie od płacenia składki zdrowotnej od dochodu z podstawowej działalności i od wszelkich transakcji.

  Wydłużony ma być do 6 miesięcy czas wejścia w życie ustaw o zmianach podatkowych.

    Najwyższy czas, aby państwo wykonało taki gigantyczny wysiłek deregulacyjny. I musimy to wykonać, żeby Urzędy Skarbowe stały się Centrum Obsługi Podatnika. Żeby państwo nie traktowało podatnika jako wroga czy potencjalnego przestępcy. Dziś najważniejsze jest to, żeby ta nowa władza stanęła po stronie obywateli. Spotykam się z przedsiębiorcami i nikt nie narzeka, że wysokie podatki. Ale wszyscy mówią, że system jest niesprawiedliwy, a władza wykorzystuje instrumenty przeciwko nim – mówił premier Donald Tusk na ostatnim spotkaniu z pabianiczanami w hali sportowej.

  foto: PO

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. Podwykonawcy autostrad z 2012 pozdrawiają władzę PO. Już nam pokazaliście jak dbacie o przedsiębiorców. Dziękujemy 🙁

  Możliwość komentowania została wyłączona.