• News will be here
 • W niedzielę, 19 marca, na Lewitynie odbyło się spotkanie przedstawicieli partii Polska 2050 Szymona Hołowni z mieszkańcami Pabianic. Ci własnoręcznie wpisywali na ustawionej w parku tablicy „postulaty do załatwienia” w przyszłej kadencji parlamentu.

  Czas, by zamiast marnować energię na polityczne kłótnie, zająć się załatwianiem ważnych dla ludzi spraw – z takim komunikatem wyszli wczoraj do mieszkańców działacze Polski 2050. Całe spotkanie odbyło się pod hasłem: „Jest robota do zrobienia w Pabianicach!”. Transport, edukacja, służba zdrowia, przedsiębiorcy, pracownicy administracji – to tylko niektóre z tematów i grup społecznych, o których chcieli rozmawiać pabianiczanie.

  – Zależy nam na urealnieniu polityki, nadaniu jej ludzkiego wymiaru, bo sami jesteśmy nadal ludźmi spoza polityki, którzy żyją na co dzień w tym kraju, pracują, mają rodziny. Ludzie, których spotykam na co dzień mówią mi, że mają dość tego ciągłego medialnego spektaklu nienawiści. Polityk jest od załatwiania konkretnych spraw w terenie, a nie bywania w studio telewizyjnym – podkreśliła Ewa Szymanowska, przewodnicząca zarządu partii Polska 2050 Szymona Hołowni w Łódzkiem.

  Mikołaj Dorożała ze struktur Polska 2050 dodał: – Przyjechaliśmy tu dziś z różnych stron województwa łódzkiego – z Błaszek, Zgierza, Łodzi i z samych Pabianic, aby zapytać mieszkańców miasta, czego oczekują od przyszłych potencjalnych  kandydatów w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Co jest do zrobienia na już, a nie zostało do tej pory zrobione? Chcieliśmy, aby mieszkańcy mogli się z nami spotkać twarzą w twarz, porozmawiać o pomysłach na Pabianice, na łódzkie, na Polskę. Polityka nie może być wyłącznie abstrakcyjnym medialnym spektaklem, ale realnym załatwianiem spraw ludzi w terenie. Po to tu dziś jesteśmy i dlatego postawiliśmy tę tablicę.

  Z przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami wynika, że pabianiczanie chcą Polski zielonej, czystej, bez wykluczenia komunikacyjnego, wspierającej przedsiębiorców, z wyższymi zarobkami dla nauczycieli i szansami na rozwój. Do tego trzeba zmiany podczas najbliższych wyborów.

  foto: red., Polska 2050

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. Cóż to Pani Reni już nie ma? Już partia się znudziła?? 🤣 w PiSie chętnie przyjmą, chyba tam jeszcze jej nie było, albo nie pamiętam..

  Możliwość komentowania została wyłączona.