• News will be here
 • PCK wyłoniło krwiodawcę miesiąca. W lutym został nim Adam Papuga.

  Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu służby zdrowia na krew, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża wraz z Rejonową Radą Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach oraz punktem pobrań Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział w Pabianicach promuje honorowe oddawanie krwi pn. KRWIODAWCA MIESIĄCA.

  W lutym został nim Adam Papuga. Krew zaczął oddawać za namową kolegów w Zespole Szkół nr 1 w Pabianicach. Do chwili obecnej oddał ponad 10 litrów krwi. Zapytany stwierdził, iż będzie dalej krwiodawcą, bowiem wie, że oddana przez niego krew ratuje ludziom życie.

  Krwiodawca miesiąca otrzymał, podobnie jak poprzedni krwiodawcy, upominki ufundowane przez AFLOFARM Farmacja Polska sp. z o.o. oraz przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach.

  Akcja trwa nadal. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy już są krwiodawcami, oraz tych, którzy chcą nimi zostać, do wzięcia udziału. Każdy może zostać „krwiodawcą miesiąca”. Wystarczy wypełnić specjalne zgłoszenie, że chce się po zakończeniu miesiąca brać udział w losowaniu tego tytułu. Krwiodawca/krwiodawczyni, którego nazwisko zostanie komisyjnie wylosowane, otrzyma upominki ufundowane przez organizatorów oraz darczyńców. Jego nazwisko oraz zdjęcie zostaną podane do publicznej wiadomości na łamach tygodnika „Nowe Życie Pabianic”.

  Karty zgłoszeniowe są do pobrania w punkcie pobrań krwi w Pabianicach (ul. Jana Pawła II 5).

  foto: PCK

  Udostępnij