• News will be here
 • W niedzielę, 19 marca , w hali powiatowej odbyły się rozgrywki w piłkę nożną zorganizowane przez straż miejską i klub Włókniarz Pabianice.

  W trakcie turnieju można było zapoznać się z wystawą dotyczącą sportu w naszym mieście. Zaprezentowana została historia oraz najważniejsze osiągnięcia pabianickich klubów sportowych.

  Piłkarskie spotkanie rozpoczęło się krótkim wprowadzeniem trenera, po którym odbyła się prezentacja grających na pabianickim parkiecie drużyn: Victorii Szadek, Sokoła Lutomiersk, Orła Piątkowisko, Jutrzenki Bychlew, Progresu Zduńska Wola, Funinio Kolumna oraz Włókniarza Pabianice.

  Odbyły się zarówno „derby Pabianic”, jak i rozgrywki między drużynami z różnych miejscowości.  Każda z nich zagrzewana była do walki głośnym dopingiem kibiców skandujących nazwy swoich ulubionych klubów.

  Emocje zgromadzonych na trybunach kibiców sięgały zenitu m.in. w trakcie rozgrywki między Włókniarzem Pabianice a Progresem Zduńska Wola, która zakończyła się zwycięstwem gości.

  Ogromne zaangażowanie w grę można było zobaczyć zarówno na boisku, jak i trybunach w trakcie zmagań Klubu Sportowego Sokół z Włókniarzem. Wola walki i zwycięstwa oraz żarliwy doping widzów przepleciony został, niestety, kontuzją jednego z zawodników Sokoła. A wszystko to wspomagane „akompaniamentem” dopingujących okrzyków: „Idź dalej!”, „Dawaj!”, „Dasz radę!”, kierowanych do poszczególnych zawodników obu drużyn. Sportowa „batalia” zakończyła się zwycięstwem pabianiczan.

  Również pojedynek Orła Piątkowisko z naszym Włókniarzem przebiegł w atmosferze żarliwego dopingu oraz śpiewów dobiegających z trybun.

  Zwycięzcą turnieju została drużyna Progres ze Zduńskiej Woli. Na II miejscu był Funinio Kolumna, a na III miejscu –  Orzeł Piątkowisko.

  Wyróżniono również poszczególnych zawodników. Najlepszym grającym został Ksawier Jagieło z Funinio Kolumna, najlepszym strzelcem ogłoszono Adama Kołodzieja z Progresu Zduńska Wola, a najlepszym bramkarzem – Artura Kosztownego z Orła Piątkowisko.

  Udostępnij