• W poniedziałek konstantynowscy policjanci zatrzymali 39-latka, który jeździł samochodem, mając niemal 3 promile alkoholu w organizmie. Posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

    20 marca około godz. 17.30 dyżurny z konstantynowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego. Świadek widział, jak mężczyzna przyjechał samochodem, wysiadł z niego, by po chwili do niego wrócić i w nim zasnąć. Do zdarzenia miało dojść na ul. Kolejowej w Konstantynowie.

    Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, mężczyzna spał na tylnym siedzeniu toyoty. 39-latek był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie niemal 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 39-latek zlekceważył dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i usiadł za kierownicą pomimo braku prawa jazdy. 14 marca mieszkaniec gminy Pabianice opuścił więzienie, a 20 marca został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie – mówi sierż. sztab Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

    Po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione zarzuty za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, niestosowanie się do postanowień sądu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, że działał w warunkach recydywy, sąd może podwyższyć wymiar kary.

    foto: policja

    Udostępnij