• Ratusz poinformował o zmianach w komunikacji miejskiej. To w związku ze zmianą czasu na letni, zbliżającą się Drogą Krzyżową i XI Pabianickim Półmaratonem.

  Najbliższe dni

  W związku ze zmianą czasu w nocy z soboty (25 marca) na niedzielę (26 marca):

  • Kursy autobusu linii N4B z Łodzi będą wykonane z krańcówki Stoki Skalna bez zmian o 0.02 i 2.02. Z przystanku przesiadkowego Kościuszki/Zielona autobus odjedzie o godz. 0.30 czasu zimowego i o godz. 3.30 czasu letniego,
  • Kursy z Dworca PKP w Pabianicach do Łodzi będą wykonane o 1.55 czasu zimowego (bez zmian) oraz o godz. 4.55 czasu letniego (zamiast o godz. 3.55),

  Ponadto w związku z zakończeniem prac inwestycyjnych na wschodnim wlocie skrzyżowania ul. Struga i Żeromskiego w Łodzi, od 27 marca zmieni się trasa linii N4B. Od pętli Stoki Skalna autobusy pojadą bez zmian do al. Kościuszki, następnie ulicami: Struga, Żeromskiego i stałą trasą do Pabianic. Zmiana trasy dotyczy tylko podanego kierunku.

  Piątek (31 marca) – procesja Drogi Krzyżowej

  W piątek, 31 marca, parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego organizuje procesję Drogi Krzyżowej.
  Procesja wyruszy z kościoła św. Mateusza ok. 19.30 i przejdzie ulicami: Grobelną, Kilińskiego, Moniuszki, Mariańską, Orlą, Konopnickiej i Jana Pawła II do kościoła św. Maksymiliana Marii Kolbego, gdzie dotrze ok. 21.30. W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

  Po zakończeniu nabożeństwa sprzed kościoła św. Maksymiliana Kolbego zostaną zrealizowane dodatkowe kursy:

  • linii 4 – od przystanku Jana Pawła II/Konopnickiej do ul. Śniadeckiego i dalej po trasie linii 4 do Waltera-Jankego,
  • linii 5 – od przystanku Jana Pawła II/kościół św. Maksymiliana Kolbego do Waltera-Jankego.

  Niedziela (2 kwietnia) – XI Pabianicki Półmaraton

  W niedzielę, 2 kwietnia, odbędzie się XI Pabianicki Półmaraton organizowany przez stowarzyszenie „Wszystko Gra”.

  Trasa półmaratonu: MOSiR – Kilińskiego – Grobelna – Skargi – Spokojna – Rzgowska – Wola Zaradzyńska: Hubala – Południowa – Pabianice: Graniczna – 20 Stycznia – Rydzyńska – Rydzyny – Jadwinin – Bychlew – Pabianice: Jutrzkowicka – Kilińskiego – MOSiR
  Trasa biegu na 5 km: MOSiR – Kilińskiego – Grobelna – Skargi – 20 Stycznia – Nawrockiego – Grota-Roweckiego – Kilińskiego – MOSiR.

  Półmaraton rozpoczną się o godz. 11.00. Około 11.00-11.40 wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, natomiast od ok. 9.00 do ok. 14.00 zamknięty będzie odcinek Kilińskiego i Jutrzkowickiej między ulicami Grota-Roweckiego i Świetlickiego.

  Zmieni się trasa przejazdu autobusów linii 265:

  • Kurs o godz. 10.25 z Pawlikowic będzie wykonywany zmienioną trasą: z Pawlikowic bez zmian do Bychlewa, dalej: Jutrzkowicką, Świetlickiego, Bugaj, Grota-Roweckiego do Kilińskiego i dalej właściwą trasą do Dworca PKP. Przystanki dodatkowe: Świetlickiego/Jutrzkowicka, Grota-Roweckiego/Kilińskiego.
  • Kurs o godz. 12.07 z Dworca PKP będzie wykonywany zmienioną trasą: z Dworca PKP bez zmian do św. Jana, dalej: Kilińskiego, Grota-Roweckiego, Bugaj, Świetlickiego do Jutrzkowickiej i dalej właściwą trasą do Pawlikowic. Przystanek dodatkowy: Grota-Roweckiego/hala sportowa.
  • Kurs o godz. 12.35 z Pawlikowic będzie wykonywany zmienioną trasą: przez Terenin, Hermanów, Pabianice: Skośną, Wiejską, Łaską do Dworca PKP. Przystanek dodatkowy: Pawlikowice/skrzyżowanie.

  Udostępnij