• W niedzielę, 2 kwietnia, odbędzie się XI Pabianicki Półmaraton, a wraz z nim imprezy towarzyszące: Bieg na 5 km, Bieg Januszów, Bieg na Szpilkach i Półmaratonik.

  Biegacze wystartują w niedzielę, 2 kwietnia, z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Imprezę organizuje stowarzyszenie „Wszystko Gra – Pabianice” z pomocą ratusza, starostwa i MOSiR-u. Oprócz 20-kilometrowego Półmaratonu odbędą się: Bieg na 5 km, Bieg Januszów, Bieg na Szpilkach i Półmaratonik dla dzieci.

  Półmaraton

  Rozpocznie się o godz. 11.00. Dystans to około 20 km ulicami miasta i okolic. Trasa posiada atest PZLA. Prowadzona będzie klasyfikacja w kategoriach: generalnej kobiet i mężczyzn, wiekowej kobiet i mężczyzn, klubowej, najlepszy pabianiczanin i pabianiczanka, najlepszy strażak OSP, najlepszy strażak PSP, najlepszy policjant lub pracownik policji (kobiety i mężczyźni), najlepszy strażnik miejski. Dodatkowo drobne upominki otrzymają najstarszy mężczyzna i najstarsza kobieta, którzy ukończą XI Pabianicki Półmaraton.

  Bieg na 5 km

  Rozpocznie się o godz. 11.00. Trasa (bez atestu) to ok. 5 km ulicami Pabianic. Prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn (nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca).

  Bieg na Szpilkach

  Rozpocznie się o godz. 10.00. Bieg odbywa się na ul. Kilińskiego, przed wjazdem do hotelu „Włókniarz”. Dystans to 100 m na twardej powierzchni. Ścigają się tylko panie, które potrafią z wielkim wdziękiem pokonać trasę na 7-centymetrowym obcasie (maksymalnie 1,5 cm średnicy fleka). Uczestniczki, które zajmą miejsca I–III, otrzymają statuetki oraz dyplomy. Dodatkową nagrodę otrzyma najciekawiej przebrana uczestniczka.

  Bieg Januszów

  Rozpocznie się o godz. 10.15. Bieg odbywa się, podobnie jak zmagania pań na szpilkach, przed wjazdem do hotelu „Włókniarz”. Dystans to 200 m na twardej nawierzchni. Wyposażenie obowiązkowe każdego mężczyzny biorącego udział w rywalizacji to: reklamówka, koszulka na ramiączka, krótkie spodenki, białe skarpety i klapki. Uczestnicy, którzy zajmą miejsca I–III, otrzymają statuetki oraz dyplomy. Dodatkową nagrodę otrzyma najciekawiej przebrany uczestnik.

  Półmaratonik

  Rozpocznie się o godz. 9.00 i skierowany jest do dzieci w wieku 6-15 lat. Młodzi zawodnicy otrzymają za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali zawodnicy otrzymają medale po wbiegnięciu na metę.

  Prowadzona będzie klasyfikacja w dziewcząt i chłopców kategoriach wiekowych: roczniki 2016-2017 (dystans 200 m), 2014-2015 (dystans 200 m), 2012-2013 (dystans 400 m), 2010-2011 (dystans 600 m), 2008-2009 (dystans 800 m).

  Więcej informacji: http://pabianickipolmaraton.pl/

  Udostępnij