• News will be here
 • Świadkowie Jehowy w Pabianicach zapraszają 2 kwietnia na specjalny wykład publiczny pn. „Patrz w przyszłość z ufnością!”.

  Jak wynika z badania zaufania Edelman Trust Barometer (Barometr Zaufania Edelmana) z 2023 roku, aż w 24 z 28 badanych krajów obserwuje się „najniższy w historii odsetek osób, które uważają, że ich rodzinom będzie się żyło lepiej w perspektywie pięciu lat”. 

  W związku z tym 1 i 2 kwietnia na całym świecie zostanie przedstawiony specjalny program pt. „Patrz w przyszłość z ufnością!”. Będzie on miał formę 30-minutowego przemówienia, które zostanie wygłoszone w miejscowej Sali Królestwa Świadków Jehowy przy ul. Polnej 5-7 w Pabianicach o godz. 10.30 oraz 13.30 (z możliwością skorzystania z wideokonferencji).

  – W obecnych czasach bardzo trudno jest zachowywać optymizm. Wiele osób obawia się o przyszłość swoją i swoich bliskich. Szczególnie cenna w takiej sytuacji okazuje się nadzieja, którą daje Biblia, a jej praktyczna mądrość pomaga już teraz prowadzić spokojniejsze życie – powiedział Artur Owczarek, rzecznik Świadków Jehowy w regionie łódzkim. – To przemówienie okaże się szczególnie zachęcające. Znajdą się w nim rzetelne argumenty, które pomogą patrzeć z optymizmem w przyszłość. Wiele osób zaskakuje informacja, że przedstawione w biblijnej Księdze Rodzaju pierwotne zamierzenie Boga się nie zmieniło. On pragnie, żeby ludzie żyli w pokojowych warunkach i obiecuje, że wkrótce ten cel zrealizuje.

  Wykład specjalny jest pierwszym z dwóch ogólnodostępnych wydarzeń, które w pierwszym tygodniu kwietnia odbędą się we wszystkich zborach Świadków Jehowy na całym świecie. Oprócz tego, wieczorem 4 kwietnia Świadkowie Jehowy zapraszają wszystkich chętnych na obchody Pamiątki śmierci Jezusa Chrystusa. Jest to dla nich najważniejsze wydarzenie w roku. W zeszłym roku wzięło w nim udział blisko 20 milionów osób, z czego 191.572 w Polsce.

  Wstęp na obydwa wydarzenia jest bezpłatny, a informacje o dokładnych godzinach i miejscu tych spotkań w naszym regionie można znaleźć w oficjalnym serwisie Świadków Jehowy.

  foto: JW.ORG

  Udostępnij