• Ponad 2 promile alkoholu i cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem miał 59-letni pabianiczanin zatrzymany przez świadków na trasie S14.

  49-letni łodzianin w sobotę, 25 marca, ok. godz. 16.40 jechał drogą ekspresową S14 od strony Pabianic w kierunku Dobronia. Podróżował wraz ze swoim 58-letnim znajomym. W pewnym momencie obaj zauważyli, że jadący przed nimi kierowca volvo nie jest w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy.

  Podejrzewając, że za kierownicą auta może znajdować się osoba nietrzeźwa, postanowili natychmiast zareagować. Na wysokości 71 kilometra drogi ekspresowej S14 doprowadzili do zatrzymania samochodu i uniemożliwili kierującemu dalszą jazdę. Następnie o zdarzeniu poinformowali dyżurnego pabianickiej komendy, który niezwłocznie wysłał na miejsce patrol – informuje sierż. szt. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice. – Policjanci przebadali kierowcę alkomatem. Przypuszczenia świadków się potwierdziły. Ujęty przez nich mężczyzna był nietrzeźwy.

  Zatrzymanym okazał się 59-letni pabianiczanin, który wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień i ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Niebawem za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

  Udostępnij

  REKLAMA
  STAROSTWO
  REKLAMA
  NAJNOWSZE WYDANIE

  REKLAMA

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA