• Plakaty ostrzegające przed trucicielem psów już pojawiły się w budynkach Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

  Od października zeszłego roku na Piaskach ktoś truje psy. Wykłada kiełbasę wypełnioną prawdopodobnie żrącą substancją typu kret. Dlatego na klatkach schodowych bloków i kamienic są wieszane plakaty ostrzegające mieszkańców. Przygotowała je Platforma Obywatelska Koło w Pabianicach.

  Ruszyła akcja informacyjna na osiedlu Piaski. Plakaty ostrzegające przed trucicielem psów zostały rozwieszone w budynkach Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, a także pojawiły się w blokach Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

  Niestety, truciciel nadal jest poszukiwany. Ujawniane kolejne przypadki otrucia psów. Wciąż ostrzegamy pabianiczan, konieczne jest zachowanie uwagi i czujności w trakcie spacerów z czworonogami mówi adwokat Dawid Zakrzewski. – Oprócz zatrutej kiełbasy rozsypywane kapsułki z nieznaną substancją na trawnikach i nieopodal zabudowań mieszkalnych. Można sobie wyobrazić sytuację, że także człowiek, a tym bardziej dziecko może też dotknąć takiej substancji i ponieść uszczerbek na zdrowiu. Sprawa jest poważna.

  Na początku lutego ofiarą truciciela padł pies rasy chihuahua. Nie udało się go uratować. Zjadł trujące smakołyki, które były rozłożone na ul. Jana Pawła II. W listopadzie otrute zostały dwa psy z okolic ul. Wileńskiej. 7-miesięczny doberman odszedł, a suka o imieniu Skaj trafiła do psiego szpitala. Jej stan był bardzo ciężki, ale przeżyła.

  Policja apeluje o zgłaszanie zagrożeń. Art. 35 ust. 1a ustawy o ochronie zwierząt mówi, że „Kto zabija, uśmierca zwierzę (…) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

  Udostępnij