• News will be here
 • 7 kwietnia na Lewitynie Przemek Antczak rozpocznie dziesięciodniowy cykl dziesięciu maratonów. Podczas biegów będą zbierane pieniądze na leczenie chorych dzieci z Pabianic i Konstantynowa, Milenki Malinowskej i Miłoszka Rybickiego.

  Organizatorem wydarzenia jest klub „O co biega”, a współorganizatorem starostwo powiatowe. Przemek Antczak każdego dnia pokona 42.195 km w ciągu 5-6 godzin. Podczas każdego biegu będą puszki, do których można będzie wrzucać pieniądze. Wolontariuszki Agrafki będą malować twarze i urządzać zabawy dla najmłodszych. Niektóre przedszkola planują spacery na Lewityn, by zobaczyć maratończyka. Przyjdą dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 16, gdzie uczęszcza Milenka. Pojawiać się będą też sami bohaterowie tego wydarzenia – Milenka i Miłosz z rodzicami.

  Moje prywatne wyzwanie 10 maratonów w 10 dni chciałem połączyć z czymś dobrym dla innych, Agnieszka Jaksa z Agrafki zaproponowała zbiórkę pieniędzy dla Milenki. Ponieważ chciałem też pobiec w Konstantynowie Łódzkim, Zgierzu i w Łodzi, padła propozycja, żeby zbierać pieniądze na leczenie Miłosza z Konstantynowa. Oczywiście zgodziłem się. Dlatego do akcji zaprosiłem sponsorów, którzy za każdy ukończony bieg wrzucą niemałą sumkę do puszki. Są to: Fundacja My kochamy Pabianice, JF Invest, Biliński i ABM Jędraszek – mówi Przemek Antczak.

  Biegacz na swoim koncie ma już 3 maratony w 3 dni i 5 maratonów, które
  przebiegł w 5 dni. Zaliczył biegi 12-godzinne, 24-godzinne i bieg na 100 km.

  Od dłuższego czasu przygotowuję się do tego wydarzenia, które jest nie lada wyzwaniem Mam odpowiednią dietę i ułożony cykl treningów pod ten wyczyn. Zacząłem biegać, żeby ogarnąć własne ADHD. I się udało. Dziś propaguję zdrowy styl życia i dzięki temu biegowi chcę namówić inne osoby do uprawiania sportu, do ruchu na świeżym powietrzu. Każdy będzie mógł do mnie dołączyć i pobiec ze mną choćby nawet kilka metrów. Zapraszam do wspólnego biegu innych maratończyków, biegaczy, miłośników nordic walking, slow jogging i spacerowiczów. Wyzwanie jest spore, bo taki wyczyn udał się do tej pory zaledwie kilku osobom w Polsce. Czy dam radę? Ja jestem dobrej myśli – dodaje Antczak.

  Cykl biegów:

  7 kwietnia (piątek) – Lewityn, godz.14.00-20.00
  8 kwietnia (sobota) – Lewityn, godz. 11.00-17.00
  9 kwietnia (niedziela) – Lewityn, godz. 11.00-17.00
  10 kwietnia (poniedziałek) –  Lewityn, godz. 11.00-17.00
  11 kwietnia (wtorek) –  MOSiR Łódź Stawy Stefańskiego, godz.
  10.00-16.00
  12 kwietnia (środa) – Zgierz
  13 kwietnia (czwartek) – Lewityn, godz. 10.00-16.00
  14 kwietnia(piątek) –  Konstantynów Łódzki CSiR Nad Stawami, godz.
  10.00-16.00

  15 kwietnia (sobota) –  Konstantynów Łódzki CSiR Nad Stawami, godz. 10.00-16.0

  16 kwietnia (niedziela) –  Łódź DOZ Maraton, godz. 9.00-15.00

  Milenka Malinowska urodziła się z bardzo rzadkim, postępującym schorzeniem – chorobą Niemann Pick, zwaną też „dziecięcym alzheimerem”.

  Miłoszek Rybicki z Konstantynowa Łódzkiego urodził się z wadą serca pod postacią zarośnięcia pnia płucnego z ubytkiem przegrody międzykomorowej i naczyniami krążenia obocznego.

  Patronaty honorowe: starosta pabianicki Krzysztof Habura, prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Robert Jakubowski, prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski.

  Partnerzy: MOSiR Pabianice, Grupa Wolontarystyczna Agrafka, Przedszkole Miejskie nr 16 w Pabianicach, ZWiK sp. z oo w Pabianicach, ManuMedic, Tomek Pryca, CSiR Konstantynów Łódzki, MOSiR Łódź.

  Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/697866022338573/?ref=newsfeed

  Udostępnij