• News will be here
 • W związku z ogłoszonym przez miejską spółkę PCM przetargiem na budynek dawnej Przychodni Rejonowej nr 1 przy ul. Wileńskiej 61 jeden z radnych pyta…

  17 marca odbył się przetarg na należącą do Pabianickiego Centrum Medycznego działkę i budynek przy ul. Wileńskiej 61, w którym do 2018 roku funkcjonowała Przychodnia Rejonowa nr 1. Nie został jednak rozstrzygnięty.

  Z ceną wywoławczą w wysokości 2 mln zł zgłosiła się jedna osoba. Wpłaciła wymagane wadium, ale potencjalny nabywca nie przystąpił do licytacji. Dalsze decyzje w sprawie działki miały zapaść po konsultacjach z radą nadzorczą oraz prezydentem Pabianic.

  Tymczasem w złożonej niedawno przez radnego miejskiego Antoniego Hodaka interpelacji padają pytania m.in. o koszt utrzymania nieruchomości w 2022 roku ze strony właściciela z wyszczególnieniem konkretnych pozycji oraz o prognozowane koszty utrzymania w 2023 roku, o działania podjęte na rzecz ustalenia innego wykorzystania budynku niż sprzedaż (np. wynajem lub wydzierżawienie), działania zapewniające korzystanie z nieruchomości przez jej ewentualnego właściciela wyłącznie w sposób, który nie będzie uciążliwy dla okolicznych mieszkańców oraz czy oszacowano możliwe do uzyskania wpływy z ewentualnego wydzierżawienia lub wynajęcia.

  Co dalej z budynkiem po dawnej przychodni? Decyzji rady nadzorczej i prezydenta na razie nie ma, a interpelacja czeka na odpowiedź w Biuletynie Informacji Publicznych.

  Udostępnij