• W czwartek, 30 marca, na terenie powiatu międzychodzkiego policja zatrzymała poszukiwanego w związku z podwójnym zabójstwem 24-letniego Marcina W. Wcześniej mężczyzna leczył się w Pabianickim Centrum Psychiatrycznym.

    W środę (29 marca) około godz. 18.00 w Muchocinie (województwo wielkopolskie) doszło do zabójstwa 22-letniego mężczyzny. By zatrzeć ślady zbrodni (ciosy nożem) sprawca podpalił mieszkanie. Następnie uciekł samochodem ofiary.

    Niewiele później policja otrzymała informację o kolejnym morderstwie. Kilka kilometrów dalej, w Międzychodzie, zaatakowana nożem została 45-letnia kobieta. Zabójca znów uciekł. Rozpoczęto obławę. Służby przeczesywały las i rzekę.

    W czwartek wieczorem, w trakcie poszukiwań, grupa pościgowa otrzymała wiadomość, że podejrzany sam zgłosił się na komendę. Przyznał się do winy. Został tymczasowo aresztowany.

    W 2020 roku 24-latek miał wytoczoną sprawę za naruszenie miru domowego i stalking. Poszkodowanymi były osoby bliskie ofiarom morderstw sprzed 2 dni. Marcin W. zamiast do więzienia trafił wtedy do Pabianickiego Centrum Psychiatrycznego. Wyszedł z niego w marcu 2022 roku. Wszystko wskazuje na to, że motywem zbrodni była zemsta.

    Udostępnij