• Dzisiaj w samo południe przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Bychlewie odbyła się konferencja prasowa dotycząca odcinkowego pomiaru prędkości, który pojawi się na drodze wojewódzkiej nr 485.

  Na dzisiejszym briefingu przed szkołą w Bychlewie zgromadzili się: senator Maciej Łuczak, poseł Paweł Rychlik, wójt gminy Pabianice Marcin Wieczorek oraz przewodniczący Rady Gminy Pabianice Jerzy Błoch.

  Zgromadziliśmy się dziś przy drodze wojewódzkiej numer 485. Mieszkańcy Bychlewa, rodzice uczniów ze szkoły podstawowej, przy której się właśnie znajdujemy, od wielu miesięcy apelowali o poprawę bezpieczeństwa na tej drodze. Mamy do przekazania bardzo dobrą wiadomość. Zostanie tutaj zainstalowany odcinkowy pomiar prędkości – zaczął senator Maciej Łuczak z PiS.

  Odcinkowy pomiar prędkości to system, który służy do rejestrowania przekroczenia dopuszczalnej prędkości pojazdów, sprawdzając jej średniość na wyznaczonym odcinku przy pomocy aparatów lub kamer. W najbliższym czasie na polskich drogach zostanie zainstalowanych 39 nowych odcinkowych pomiarów prędkości. 6 znajdzie się w województwie łódzkim, z czego 2 w powiecie pabianickim: Bychlew/Jadwinin, Dobroń/Pabianice, Chocianowicka/Łaskowice, Biała Pierwsza/Biała Rządowa, Pomorzany/Bociany oraz Mokra Prawa.

  Determinacja i zabiegi samorządu gminy Pabianice, pana wójta Wieczorka, radnych gminnych na czele z panem przewodniczącym Błochem, pana senatora Łuczaka, a przede wszystkim mieszkańców i rodziców dzieci ze szkoły podstawowej w Bychlewie, przyniosły skutki. Bychlew stał się jedną z 39 lokalizacji w Polsce, w których zostanie zamontowany odcinkowy pomiar prędkości. To dobra informacja dla kierowców i mieszkańców, którzy na spotkaniach sołeckich i z parlamentarzystami zwracali na to uwagę. Bychlew znajduje się w pobliżu zjazdu z drogi ekspresowej, na której kierowcy jadą szybko. Niejednokrotnie zapominają, że należy zwolnić. Odcinkowy pomiar prędkości im to przypomni i poprawi bezpieczeństwo – mówił poseł Paweł Rychlik.

  Wójt Marcin Wieczorek dodał: – Mieliśmy duże spotkanie z mieszkańcami, gdzie obecnych było około 100 osób. Tam po raz kolejny padł postulat odcinkowego pomiaru prędkości. Niezmiernie miło nam poinformować, że ten odcinek w gminie Pabianice będzie objęty, według mnie, najskuteczniejszym sposobem kontrolowania prędkości samochodów. Ta droga jest bardzo zatłoczona. W związku z lokalizacją naszej szkoły tym bardziej cieszymy się, że ten pomiar zostanie umiejscowiony na terenie naszej gminy. 

  Odcinkowe pomiary prędkości mają być zamontowane do końca tego roku.

  Udostępnij