• News will be here
 • Cmentarz to miejsce, w którym najważniejsza jest pamięć o bliskiej osobie, która odeszła. Przychodzą tam rodziny, przyjaciele i wszyscy, którzy tęsknią. Tęsknotę okazywać można na wiele sposobów, na przykład stawiając znicz artystyczny. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie w dekorowaniu grobów i uczczeniu pamięci zmarłych. Co to są znicze artystyczne i czym się różnią od klasycznych?

  Czym są znicze artystyczne? 

  Znicze artystyczne to znicze wykonane przez artystów lub rzemieślników, którzy tworzą unikalne wzory i formy. Zwykle są to ręcznie robione znicze, co dodaje im wyjątkowości i autentyczności. Znicze artystyczne charakteryzują się często oryginalnymi kształtami, nietypowymi materiałami i ciekawymi detalami. Mogą być wykonane z drewna, metalu, ceramiki, szkła, a nawet kamienia.

  Bardzo często produkcja zniczy artystycznych jest na masową skalę, czyli za produkcję odpowiada producent, a nie miejski artysta. Niezależnie jednak od tego, gdzie zostanie zakupiony znicz artystyczny, to ma on wiele wyróżniających go cech.

  Klasyczne znicze, a artystyczne – różnice

  Klasyczne znicze mają zwykle prostą formę, składają się z cylindrycznego klosza i metalowej podstawki. Ich wykonanie jest masowe, co oznacza, że są wytwarzane na dużej skalę, a poszczególne modele cechują się powtarzalnością. Klasyczne znicze są zwykle dostępne w sklepach ogrodniczych, supermarketach i kwiaciarniach. Znicze te zapala się w celu upamiętnienia zmarłych i dekorowania ich grobów.

  Natomiast znicze artystyczne stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych wersji. Są one szczególnie odpowiednie dla osób, które cenią sobie oryginalność i wyjątkowość w dekoracji grobów. Znicze artystyczne stanowią nie tylko piękny element dekoracyjny, ale są przede wszystkim wyrazem szacunku i pamięci o zmarłych. Taka forma dekoracji grobu niesie ze sobą wiele plusów, choć największym z pewnością są wspomnienia, które pojawiają się w głowie podczas wybierania zniczy.

  Dlaczego warto kupić znicze artystyczne?

  Tanie znicze artystyczne to nowoczesna alternatywa dla klasycznych zniczy. Charakteryzują się one unikalnymi wzorami i formami, są wykonane z nietypowych materiałów, a co najważniejsze – rzucają się w oczy. Znicze artystyczne szczególnie polecamy osobom, które cenią sobie oryginalność i wyjątkowość w dekoracji grobów. Wybierając znicze artystyczne, stworzysz piękny i jedyny w swoim rodzaju pomnik dla bliskich, którzy odeszli, ale nadal są w Twojej pamięci.

  Udostępnij