• „Bieg Januszów” – impreza towarzysząca pabianickiemu półmaratonowi – odbył się dzisiaj (2 kwietnia) po raz czwarty. Na starcie w koszulce na ramiączkach, w klapkach, w skarpetkach i z reklamówką w ręku stanęło 9 śmiałków. Dystans 200 metrów najszybciej pokonał Mateusz Grabowski z czasem 25,30 s. Pabianiczanin, koszykarz PKK’99 i trener koszykówki, zwycięstwo w „Biegu Januszów” odniósł po raz trzeci. Najszybszy był również w pierwszej i drugiej edycji. W ubiegłym roku nie startował, dając szansę innym.

– W tamtym roku mnie nie było z powodu wyjazdu – powiedział Mateusz. – Ubiegłoroczny mistrz zadzwonił do mnie wczoraj, czy bym nie chciał pobiec i namówił mnie do startu.

II miejsce w dzisiejszym biegu zajął ubiegłoroczny zwycięzca Dawid Jurga (27,10 s), a III m. – Robert Sobczak (30,30 s).