• W Przedszkolu Miejskim nr 13 odbył się Miejski Przegląd Piosenki Majki Jeżowskiej.

  Twórczość tej artystki jest powszechnie znana i większości kojarzy się z piosenkami o treści skierowanej do dzieci. Z chęci rozpowszechniania muzyki dziecięcej wśród najmłodszych, integracji międzyprzedszkolnej oraz przełamywania tremy podczas występów scenicznych przed publicznością w środę, 29 marca, w Przedszkolu Miejskim nr 13 odbył się przegląd piosenki Majki Jeżowskiej. W imprezie wzięło udział 11 przedszkoli z Pabianic.

  – Taniec, śpiew oraz dobra zabawa, to tylko garstka rzeczy, która kojarzy się z piosenkarką Majką Jeżowską – mówi jedna z organizatorek przeglądu Sandra Konieczna.

  Nauczyciele wraz z dziećmi dobrali repertuar, przygotowali barwne stroje oraz ułożyli nietuzinkowe choreografie taneczne. Wszyscy wykonawcy wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności, talent i niezwykłe zaangażowane. Nie zabrakło również konkursów oraz zabaw ruchowych.

  – Na koniec wręczyliśmy każdemu uczestnikowi pamiątkowy dyplom oraz medal. Przedszkola otrzymały grę muzyczną i podziękowania za udział w wydarzeniu – powiedziała dyrektor Joanna Głos-Podgrodzka.

  Wydarzenie uwieńczone zostało przez reprezentantkę Rady Rodziców Emilię Kudrę, gościa specjalnego, która fenomenalnie zaaranżowała piosenkę pt.: „Dłonie”. Pani Emilia śpiewa zawodowo i występowała na deskach niejednego teatru łódzkiego. Obecnie współpracuje z pabianickim zespołem Quinteto El Tango.

  Organizatorkami wydarzenia były nauczycielki: Sandra Konieczna, Sylwia Sobczak, Katarzyna Staszewska-Góra, Agnieszka Rogozińska oraz Dominika Błaszczyk-Cypel.

  foto: PM 13

  Udostępnij