• News will be here
 • W czwartek, 30 marca, w kinie Tomi odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu „Reżyserowie Reakcji”.

  Na początku marca pabianicka komenda policji, Grupa Wolontarystyczna „Agrafka” i Fundacja „Pomaganie jest fajne” ogłosiły konkurs na spot profilaktyczny pn. „Reżyserowie Reakcji”. Przedsięwzięcie skierowano do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu pabianickiego, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Porszewicach, Placówki Wsparcia Dziennego w Pabianicach oraz Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapeutycznych nr 2 i 3 w Łodzi. Zadaniem konkursowym było stworzenie krótkiego materiału filmowego odnoszącego się do tematyki hejtu i cyberprzemocy.

  W rywalizacji wzięło udział 7 drużyn. Komisja oceniła ich zgodność z tematem, inwencję twórczą oraz realizację pomysłu.

  30 marca w kinie Tomi odbyła się oficjalna gala wręczenia nagród laureatom konkursu. Poprowadziła ją Agnieszka Jaksa, koordynatorka „Agrafki”, wspólnie z sierż. sztab. Agnieszką Jachimek, profilaktykiem społecznym pabianickiej komendy. W czasie uroczystości na scenie pojawili się m.in. Krzysztof „Este” Łyszkowski i Damian „Daimon” Nowacki, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach z hejtem i zaprezentowali utwory muzyczne.

  Pierwsze miejsce w konkursie zajęli podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 5 w Pabianicach, drugie – Szkoła Podstawowa nr 5, a trzecie – Szkoła Podstawowa nr 17. Specjalne wyróżnienie wręczono Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej nr 4 w Porszewicach.

  foto: policja

  Udostępnij