• We wtorek, 4 kwietnia, odbyła się konferencja prasowa prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej i burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Roberta Jakubowskiego. Dotyczyła modernizacji linii tramwajowej nr 43 łączącej oba miasta.

  Na konstantynowskim odcinku trwają prace budowlane. Łódź czeka jeszcze na tzw. decyzję ZRID (zgodę na realizację inwestycji drogowej), niezbędną do uzyskania wymaganych pozwoleń.

  Nie możemy mówić o żadnym wznowieniu prac, bo nie zostały one wstrzymane – mówił burmistrz Robert Jakubowski. – Inwestycja jest realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”, dlatego obejmuje zarówno prace budowlane, jak i projektowe. Na naszym odcinku, po tym, jak zakończył się demontaż starej infrastruktury, trwały prace nad dokumentacją projektową, które w przypadku Konstantynowa zakończyły się wydaniem pozwolenia na budowę.

  Termin zakończenia prac wynikający z umowy z wykonawcą to 30 listopada 2023 roku.

  W przypadku łódzkiego odcinka tramwaj w pierwszej kolejności zostanie uruchomiony do Zdrowia lub do skrzyżowania ul. Legionów z al. Włókniarzy. Zależy to od tego, jak będą postępowały prace związane z budową przystanku kolejowego Łódź – Śródmieście na ul. Zielonej.

  foto: UM Konstantynów Łódzki

  Udostępnij