• News will be here
 • I LO z kolejnym sukcesem! Uczeń klasy 4Fp zajął pierwsze miejsce w XXVII etapie prestiżowego konkursu FETA – Festiwalu Ekspresji Twórców Amatorów w kategorii filmowej.

  O zdolnym Kamilu Rosiaku z Ksawerowa pisaliśmy w grudniu 2020 roku. Wtedy to uczeń I Liceum Ogólnokształcącego odniósł sukces w dwóch ogólnopolskich konkursach filmowych – Konkursie Filmowym „Zabytkomania” (w grupie poniżej 18. roku życia film Kamila pt. „Przejście, inaczej zajście” o getcie w Łodzi zajął 1. miejsce) oraz  #51sekundwkulturze (wraz z kolegą Krystianem Poprawą II miejsce za film pt. „Kultura podczas pandemii”).

  Teraz uczeń klasy 4Fp zajął pierwsze miejsce w XXVII etapie prestiżowego konkursu FETA – Festiwalu Ekspresji Twórców Amatorów w kategorii filmowej.Jego film (który można obejrzeć pod linkiem: https://youtu.be/YUMn4M2DgEc) opowiada o połączeniu talentu i szczęścia wobec sukcesu. Przygotowania trwały około pół roku. W procesie powstawania wzięło udział 10 osób.

  Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym projekcie, a w szczególności Agacie, głównej bohaterce, która napisała utwór do tego filmu i włożyła dużo wysiłku w całą produkcję – mówi Kamil.

  foto: I LO

  Udostępnij