• Za nami świąteczny weekend i ogólnopolska akcja policyjna „Wielkanoc 2023”. Niestety, mimo wielu apeli nie brakowało tych, którzy lekceważyli przepisy ruchu drogowego.

  Od 7 do 10 kwietnia policjanci pabianickiej drogówki przeprowadzili łącznie 136 kontroli. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze nałożyli 31 mandatów karnych oraz skierowali 11 wniosków do sądu.

  54 kierowców nie dostosowało się do ograniczeń prędkości, z czego jeden przekroczył ją o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas kontroli drogowych mundurowi ujawnili 2 kierujących bez uprawnień oraz jednego, który wsiadł za kierownicę pojazdu wbrew sądowemu zakazowi. Kolejny kierujący jechał samochodem pomimo cofniętych uprawnień – wylicza sierż. szt. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

  W okresie świątecznym nie odnotowano wypadków drogowych. Policjanci wyjechali do 5 kolizji.

  Pabianicka drogówka sprawdziła trzeźwość blisko 566 kierujących. Niestety, znaleźli się tacy, którym nie była straszna jazda na „podwójnym gazie”.

  9 kwietnia o godzinie 17.30 policjanci interweniowali w związku z kilkoma zgłoszeniami dotyczącymi nietrzeźwego kierującego jadącego na czerwonym skuterze w okolicy ulicy Karniszewickiej. Mężczyzna miał nie trzymać toru jazdy oraz krzyczeć. Skierowani na miejsce mundurowi zauważyli go na ulicy Gruntowej w Pabianicach. 27-letni pabianiczanin był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Jakby tego było mało, nie posiadał również odpowiednich uprawnień do kierowania. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – dodaje funkcjonariuszka.

  Udostępnij

  REKLAMA
  STAROSTWO
  REKLAMA
  NAJNOWSZE WYDANIE

  REKLAMA

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA