• W piątek, 7 kwietnia, pabianicki biegacz Przemek Antczak rozpoczął dziesięciodniowy cykl charytatywnych maratonów. Podczas biegów zbierane są pieniądze na leczenie chorych dzieci z Pabianic i Konstantynowa, Milenki Malinowskej i Miłoszka Rybickiego.

  Organizatorem wydarzenia jest klub „O co biega”, a współorganizatorem starostwo powiatowe. Przemek Antczak każdego dnia pokonuje około 42 km w ciągu 5-6 godzin. Podczas każdego biegu są puszki, do których można wrzucać pieniądze na leczenie Milenki i Miłoszka.

  Za pabianiczaninem już cztery maratony na Lewitynie. Dziś (11 kwietnia) Antczak biega na łódzkim MOSiR-ze. Przed nim jeszcze trasa w Zgierzu (12 kwietnia), ponownie w Pabianicach na Lewitynie (13 kwietnia), na konstantynowskim CSiR (14 i 15 kwietnia) oraz w Łodzi (16 kwietnia).

  Milenka Malinowska urodziła się z bardzo rzadkim, postępującym schorzeniem – chorobą Niemann Pick, zwaną też „dziecięcym alzheimerem”. Link do internetowej zbiórki na jej leczenie: https://www.siepomaga.pl/milenka-malinowska.

  Miłoszek Rybicki z Konstantynowa Łódzkiego urodził się z wadą serca pod postacią zarośnięcia pnia płucnego z ubytkiem przegrody międzykomorowej i naczyniami krążenia obocznego. Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/serce-milosza

  Patronaty honorowe: starosta pabianicki Krzysztof Habura, prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Robert Jakubowski, prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski.

  Partnerzy: MOSiR Pabianice, Grupa Wolontarystyczna Agrafka, Przedszkole Miejskie nr 16 w Pabianicach, ZWiK sp. z oo w Pabianicach, ManuMedic, Tomek Pryca, CSiR Konstantynów Łódzki, MOSiR Łódź.

  Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/697866022338573/?ref=newsfeed

  foto: UM

  Udostępnij