• We wtorek, 18 kwietnia, o godz. 13.00 z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się ekologiczno-edukacyjny event „Eco Studio ELECTRO – SYSTEM”. Do Pabianic zawita piosenkarka i influencerka Saszan oraz dziennikarz młodego pokolenia Kuba Adamiak.

    W tym rokuw różnych miastach Polski zorganizowanych zostanie 10 takich eventów. Podczas nich przedstawiona zostanie problematyka dbania o środowisko, ze szczególnym uwzględnieniem postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

    W MOK-u odbędzie się krótka lekcja przyrody prowadzona przez ambasadorów, recital Saszan, ekoquizy z nagrodami przy trójkącie recyklingowym i zbiórka drobnych elektrośmieci (m.in. zepsute telefony komórkowe, tablety, słuchawki, kabelki, kalkulatory).

    W ramach projektu wybrane zostaną szkoły, które przywiozą największą ilość drobnych elektrośmieci. W nagrodę pojadą do Warszawy na Wielki Finał (w trzecim tygodniu września) na „Sprzątanie świata”. Zwycięska ekipa otrzyma również nagrodę rzeczową.

    foto: Electro-System

    Udostępnij