• News will be here
 • W niedzielę, 16 kwietnia, o godz. 17.00 w muzeum odbędzie się pierwszy z cyklu koncertów zainspirowanych ideą XIX-wiecznych salonów artystycznych.

  Pabianicki Salon Muzyczny to przedsięwzięcie kulturalne zrodzone z pasji do muzyki, sztuki i relacji międzyludzkich zainspirowane ideą XIX-wiecznych salonów artystycznych, w których rozbrzmiewały dzieła najwybitniejszych kompozytorów oraz rozmawiano o malarstwie, literaturze i poezji.

  Jak zdradzają organizatorzy, motywem przewodnim koncertu inaugurującego będzie podróż po salonach muzycznych Europy. Zabrzmią dzieła m.in. J. S. Bacha, W. A. Mozarta, F. Chopina, H. Wieniawskiego i K. Szymanowskiego.

  Wykonawcy koncertu: Marta Kubicka-Skurpel – fortepian, słowo o muzyce, Małgorzata Miszkiewicz – sopran, Agata Niewiadoma – skrzypce, Katarzyna Andrzejczak – skrzypce. Integralną częścią wydarzenia będzie poezja oraz wystawa obrazów Izabelli Duniec.

  Bilety dostępne na stronie internetowej: https://zrzutka.pl/9pah2z Możliwe jest także wsparcie inicjatywy dowolną kwotą.

  Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/766118775032238/?ref=newsfeed

  Udostępnij