• News will be here
 • Na ten dzień dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 czekały z niecierpliwością.

  W progach przedszkola pojawili się uczestnicy Pabianickiej Kliniki Pluszaków z Warsztatu Terapii Zajęciowej. Pierwszą część spotkania poprowadziła Agnieszka Jaksa, która w brawurowy sposób opowiedziała dzieciom o diamentach, którymi są wszyscy ludzie, przedstawiając jednocześnie swoich pomocników, a wśród nich osoby niepełnosprawne. Były one niezastąpione podczas bardzo ciekawych zajęć.

  Wspólnie z „Krasnoludkami” zaproszeni goście pod kierunkiem „ordynator Wstrząs, dr Szpuli, dr Guzik i siostry Piguły” przeprowadzili akcję ratowniczą misia łakomczuszka, który zjadł m.in. cały słoiczek miodu. Potem przyszedł czas na wykonanie węża uszytego na maszynie, zakładki do książki czy też rozpoznawanie różnych faktur materiałów. Wszystko działo się pod czujnym okiem gości, którzy z dużym zaangażowaniem pomagali dzieciom. Był także czas na zabawy ruchowe i samodzielne stemplowanie dyplomów. Wizytę zakończyło przybijanie piątki i wzajemne „przesyłanie całusków”.

  Spotkanie w przedszkolu – uczące akceptacji i tolerancji – na długo pozostanie w pamięci dzieci i na pewno zaowocuje w ich dorosłym życiu.

  foto: PM 13  Udostępnij