• PCK wyłoniło krwiodawcę miesiąca. W marcu został nim Zbigniew Studziński.

  Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu służby zdrowia na krew, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża wraz z Rejonową Radą Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach oraz punktem pobrań Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział w Pabianicach promuje honorowe oddawanie krwi pn. KRWIODAWCA MIESIĄCA.

  W marcu został nim Zbigniew Studziński – początkujący krwiodawca.Oddał 1.350 ml bezcennego leku. Pierwszy raz oddał krew za namową kolegów (pracuje w AFLOFAR-mie).

  Chcę pomagać tym, co krew potrzebują, więc będę nadal ją oddawał – powiedział krwiodawca marca.

  Zbigniew Studziński otrzymał, podobnie jak poprzedni krwiodawcy miesiąca, upominki ufundowane przez AFLOFARM Farmacja Polska sp. z o.o. oraz przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach.

  Akcja trwa nadal. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy już są krwiodawcami, oraz tych, którzy chcą nimi zostać, do wzięcia udziału. Każdy może zostać „krwiodawcą miesiąca”. Wystarczy wypełnić specjalne zgłoszenie, że chce się po zakończeniu miesiąca brać udział w losowaniu tego tytułu. Krwiodawca/krwiodawczyni, którego nazwisko zostanie komisyjnie wylosowane, otrzyma upominki ufundowane przez organizatorów oraz darczyńców. Jego nazwisko oraz zdjęcie zostaną podane do publicznej wiadomości na łamach tygodnika „Nowe Życie Pabianic”.

  Karty zgłoszeniowe są do pobrania w punkcie pobrań krwi w Pabianicach (ul. Jana Pawła II 5).

  foto: PCK

  Udostępnij