• PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły budowę nowego przystanku kolejowego Pabianice Północne. Wartość prac wynosi ok. 14 mln zł.

  W rejonie przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Lutomierskiej powstaną dwa perony jednokrawędziowe o długości 150 metrów. Wyposażone będą w ławki, wiaty, informację pasażerską i oświetlenie.

  Osobom o ograniczonych możliwościach poruszania dostęp do pociągów zapewnią pochylnie. Wygodne przesiadki z kolei na transport indywidualny umożliwią miejsca parkingowe oraz wiata rowerowa – mówi Rafał Wilgusiak, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

  Zakończenie inwestycji nastąpi w IV kwartale 2023 roku. Zadanie współfinansowane jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

  foto: PKP

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. Czternaście baniek na nikomu niepotrzebną fanaberię. Ile tam jest do dworca? Z Torowej do Hydry po kran będzie można jeździć pociągiem. Jakieś to niezrozumiałe jest, samolot do innego kraju czy kontynentu, pociągiem w drugi koniec Polski czy do innego województwa, tramwajem w dużym mieście a autobus tam gdzie potok mały. Wszystko na głowie.

  Możliwość komentowania została wyłączona.