• News will be here
 • Zamkowa 4. Budynek dawnego Pamoteksu, słynnego na całą Polskę zakładu bawełnianego. Teraz w prywatnych rękach niszczeje i straszy…

  Budynek dawnego „Pamoteksu” – Pabianickich Zakładów Przemysłu Bawełnianego, czyli słynnego na całą Polskę i nie tylko zakładu produkującego tkaniny, zmieniał swoje przeznaczenie. W jego murach mieściły się m.in. dyskoteki zakładane przez kolejnych właścicieli. Przedsięwzięć tego rodzaju w budynku było kilka. Ostatnie lokale rozrywkowe zostały zamknięte 6 lat temu. Obecnie zagospodarowany jest jedynie parter, gdzie mieści się lokal gastronomiczny, sklep odzieżowy oraz solarium.

  Górna kondygnacja budynku została jednak doszczętnie zniszczona. Wcześniej dochodziło już do wielu kradzieży. Wandale wyrywali okna, ściany zostały oszpecone malunkami. Łupem padały nawet…. ramy z aluminium. W obecnym stanie budynek stanowi zagrożenie dla mieszkańców.

  Jak zapowiedział prezydent Grzegorz Mackiewicz wraz z komendantem straży miejskiej Tomaszem Makrockim, do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wysłany został w ubiegły czwartek wniosek dotyczący zabezpieczenia zabytkowej budowli. Wniosek ten wynika z faktu, że obecny właściciel budynku nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa w tym miejscu.

  foto: ka

  Udostępnij