• Nie ma sobie równych pabianicko-łódzki duet kulturystów. Mariusz Bałaziński z Pabianic oraz Olga Kelm z Łodzi zdobyli Mistrzostwo Polski 2023 w parach mieszanych. Zawody odbyły się w ostatni weekend w Kielcach.

    To nie pierwszy sukces tego duetu. W listopadzie ubiegłego roku z Santa Susanna w Hiszpanii wrócili z tytułem Mistrzów Świata Federacji IFBB w kategorii mixed pairs. To był ogromny sukces, zważywszy na fakt, że pary mieszane w kulturystyce polskiej to rzadkość.

      Nadal nie zwalniamy tempa. Już za trzy tygodnie wracamy do Santa Susanna, by walczyć dalej – mówi mistrz Bałaziński. Czy uda nam się powtórzyć sukces z listopada? Tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Jedno jest pewne. Jesteśmy lepiej przygotowani niż ostatnio.

    To nie koniec sukcesów kulturysty z Pabianic. Na mistrzostwach Polski w Kielcach Mariusz wywalczył tytuł wicemistrza Polski w kategorii do 90 kg.

     Bałaziński ma 53 lata, jest trenerem II klasy kulturystyki oraz podnoszenia ciężarów i nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół Specjalnych nr 5 w Pabianicach. Zdobył już wiele nagród w kraju i na świecie. Olga Kelm ma 41 lat, przygodę z kulturystyką zaczęła stosunkowo niedawno, bo trzy lata temu. Jest także trenerką personalną, fotografką i specjalistką ds. social mediów, m.in. w Teatrze Komedii Impro w Łodzi.

    Udostępnij