• News will be here
 • Starostwo stara się o dofinansowanie doświetlenia przejść dla pieszych oraz budowy chodników i dróg rowerowych.

  Staramy się o dofinansowanie doświetlenia przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu Orlej z Grabową i dwóch na skrzyżowaniu Wileńskiej ze Śniadeckiego. Starostwo wystąpiło o dotację w wysokości 100.000 zł z Rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachować Razem Bezpieczniej  – mówi starosta Krzysztof Habura.

  Starostwo złożyło też dwa wnioski o dofinansowanie nawet w 80 procentach w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg budowy drogi dla pieszych na ul. Niesięcin oraz drogi dla pieszych i rowerów na ul. Zgierskiej w Konstantynowie Łódzkim. Wartość inwestycji to 1,72 miliona zł.

  W planach jest także przebudowa przejść dla pieszych: ul. Klonowa/Sasankowa (okolice sklepu) i ul. Niesięcin/Kręta (okolice krańcówki MPK) w Konstantynowie Łódzkim, a także ul. Myśliwska/Dolna, ul. Wileńska/Śniadeckiego, ul. Orla/Targowa, ul. Orla/Grabowa i ul. Wspólna (przy Łukowej) w Pabianicach.

  Dodatkowo zostały zgłoszone do dofinansowania: budowa przejazdów dla rowerów na skrzyżowaniach ulicy Grota Roweckiego z ulicą Bugaj i z ulicą Nawrockiego oraz budowa peronów przystankowych wraz z dojściem do nich na ul. Wspólnej w Pabianicach. Planowana jest też kontynuacja budowy drogi dla pieszych w Róży oraz budowa drogi dla pieszych i rowerów w Porszewicach. Koszt tych zadań to 2,075 miliona zł.   Są pieniądze na budowę chodnika wraz z przejściem dla pieszych w Piątkowisku w okolicach sklepu. Koszt inwestycji to 152.000 zł.

  Prace rozpoczną się niebawem. Podpisaliśmy już umowę z wykonawcą. W ramach zadania przejście dla pieszych zostanie doświetlone dedykowanymi lampami LED – dodaje starosta.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. Aj gdyby nie znów pieniądze rządowe to Krzysiu Habura by sobie mógł ewentualnie makietkę inwestycji na meblach postawić, jak to było za rządów PO 🙂

  Możliwość komentowania została wyłączona.