• Dzięki błyskawicznej akcji policjantów z Pabianic udało się uratować kobietę, która próbowała odebrać sobie życie. Funkcjonariusze jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia, zastając nieprzytomną 37-latkę w lesie. Ich szybka i zdecydowana reakcja zapobiegła tragedii.

  18 kwietnia 2023 roku o godzinie 14.35 dyżurny pabianickiej komendy odebrał niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że mieszkanka Pabianic zamierza targnąć się na swoje życie. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali funkcjonariusze pabianickiej patrolówki, drogówki, a także pionu kryminalnego.

  Policjanci przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych błyskawicznie dotarli we wskazane miejsce. Okazało się, że kobieta znajduje się w lesie u zbiegu ulic Popławskiej i Smugowej. Sierżant Tomasz Lasocki wraz z posterunkową Natalią Grzanką pozostawili radiowóz i pieszo rozpoczęli przeczesywanie podmokłego terenu. Po około 20 minutach poszukiwań zauważyli wiszącą na drzewie białą, foliową torebkę. Natychmiast podbiegli w to miejsce, gdzie w zaroślach dostrzegli leżącą na plecach postać.

  Kobieta nie reagowała na głos i nie było z nią kontaktu. Policjanci niezwłocznie przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej, cały czas próbując nawiązać kontakt z kobietą. Po kilku minutach odzyskała przytomność i otworzyła oczy.

  Z uwagi na fakt, że teren był bardzo podmokły i grząski, a także trudno było wskazać dokładną lokalizację miejsca zdarzenia, policjanci postanowili za pomocą własnych sił przetransportować kobietę w ręce medyków. Po wyjściu z lasu przekazali pabianiczankę Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Natomiast ratownicy przewieźli kobietę do szpitala. Jak się okazało, pomoc przyszła na czas, a życiu i zdrowiu kobiety nie zagraża już niebezpieczeństwo.

  Policja przypomina, że prośba o pomoc nie jest wstydem! Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść wsparcie i ratunek.

  W sytuacji kryzysowej warto skorzystać z bezpłatnych telefonów pomocy, takich jak:

  • 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu w godz. 14.00 – 22.00
  • 116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę
  • 800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
  • 22 484 88 01 – ITAKA Antydepresyjny Telefon Zaufania. Dyżury psychologów w pon. – wt. w godz. 15.00 – 20.00, środa i piątek w godz. 10.00 – 15.00 i niedziela w godz. 15.00 – 20.00. Dyżury psychiatrów w czwartek w godz. 16.00 – 21.00 i piątek w godz. 15.00 – 20.00.

  O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego.

  Udostępnij